Farby Antykorozyjne

Farby antykorozyjne
Teknos posiada kompetencje w zakresie stosowania farb na powierzchniach metalowych, stalowych i z tworzywa. Jest liderem na rynku w tym sektorze.

Równocześnie z wytwarzaniem tradycyjnych farb rozpuszczalnikowych, Teknos rozwinął produkcję alternatywnych farb wodorozcieńczalnych dla wszystkich rodzajów powierzchni. Przyjęcie uchwalonej przez Unię Europejską dyrektywy VOC, ograniczającej emisję rozpuszczalników, utwierdziło nas w przekonaniu, że podjęliśmy słuszną decyzję.

Powłoki ochronne
Udana obróbka powierzchni wymaga, aby wybór kombinacji farb poprzedzony został odpowiednim rozplanowaniem pracy. Nasze produkty są stale unowocześniane w celu spełniania nowych międzynarodowych standardów ISO 12944. Dlatego właśnie przygotowaliśmy instrukcję stosowania farb antykorozyjnych, która ułatwi dobranie właściwego systemu.

Posiadamy bogatą paletę wyrobów i możemy dostarczyć najlepiej dobrane kolory do malowania nietypowych bądź wyszukanych obiektów, w tym sprzętu wykorzystywanego w przemyśle chemicznym, maszyn papierniczych, mostów, konstrukcji stalowych, maszyn budowlanych.

Obróbka powierzchni nie tylko chroni i przedłuża trwałość farby na malowanych obiektach, ale również ożywia wrażenia estetyczne. Nasze produkty są doskonałej jakości, a niemal nieograniczona możliwość barwienia na maszynach Teknomix gwarantuje dobre rezultaty.

 

Farby antykorozyjne Teknos-Oliva

 

W 2010 roku Teknos przejął polskiego producenta farb do metalu i farb do jachtów Oliva. Nowa spółka pod nazwą Teknos-Oliva produkuje farby w Gdyni, gdzie mieście się także nowoczesne laboratorium badawczo-rozwojowe.

Farby marki Teknos-Oliva znajdują zastosowanie m. in. w przemyśle petrochemicznym (np. szeroko stosowany w branży petrochemicznej system zabezpieczenia wewnętrznych powierzchni zbiorników na paliwa płynne i ciecze palne), górniczym (jako ochrona maszyn górniczych i przenośników) oraz energetycznym (zabezpieczenia oparte na produktach o podwyższonej odporności chemicznej i termicznej).
 
 

Organizacje

Teknos Sp. z o.o. jest członkiem następujących organizacji: